Trávniky

Predstavenie služby

  • Kompletná predsejbová príprava pôdy, spracovanie pôdy, terénne úpravy
  • Zakladanie športových trávnikov výsevom kvalitných prémiových trávnych zmesí alebo mačinovaním
  • Zakladanie okrasných trávnikov výsevom alebo pokládkou trávneho koberca
  • Údržba športových trávnikov –
  • Údržba okrasných trávnikov  vertikutácia, aerifikácia, pieskovanie, dosev, aplikácia tekutých a granulovaných hnojív, aplikácia špeciálnej výživy trávnikov, chemické ošetrenie trávnikov

Diagnostika trávnikov a komplexné poradenstvo, zostavovanie výživových plánov. 

Vertikutácia

Údržba trávnikov na jeseň

Vertikutácia je dôležitým procesom v údržbe okrasných trávnikov. Ide o metódu, ktorá sa používa na odstránenie mŕtvych trávnych častí, machu a iného organického odpadu z trávnika. Tento úkon pomáha zlepšiť prienik vzduchu, vody a živín do pôdy a tým zlepšuje celkové zdravie trávnika.

Vertikutácia sa vykonáva pomocou zariadenia nazývaného vertikutačný stroj, ktorý má nože na odstránenie nečistôt a mŕtvych častí trávy. Tento proces sa obvykle vykonáva v jarnej alebo jesennej sezóne, keď je trávnik aktívny a schopný sa zotaviť.

Zazimovanie systému

Pred príchodom mrazov je dôležité správne pripraviť závlahový systém na zimu. Vyprázdnenie vody zo závlahového potrubia môže zabrániť poškodeniu systému pred mrazom.

Hnojenie

Aplikácia hnojiva do trávnika v jesennej sezóne je kľúčová pre prípravu na nadchádzajúcu zimu. Obsahuje vyššie percento draslíka, ktorý pomáha trávniku a zlepšuje jeho odolnosť.

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.
Návrat hore